close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 

Falešný den

28. května 2010 v 20:59 | Fée |  Barevné dny
Poslouchám Placebo a je mně všelijak...
Vlastně jako celý dnešní den - chvíli paráda a potom? Škoda slov...
Placebo je fajn věc. Mají pohodový písničky...
Když jsem šla z klavíru, našla jsem kopretinu a s kopretinou za uchem, připadala jsem si královsky, pohodově...
Víte co vám ještě řeknu? Je mi divně. Divněji než divně, než normálně divně...

Včera jsem byla pro změnu znechucena. A čím? Překvapivě... A neočekávaně... Společností. Už je mi vážně na blití z toho, že každej něco jiného říká a něco jiné dělá. Jak lidi kolem mě mění názory podle toho, jak se jim to zrovna hodí. A přitom, voilá, ve všech dotaznících mají uvedeno, že jsou upřímní. Zásah vedle? Kdepak... Asi si přijdou... Já nevím. Mě se to nelíbí. Když upřímnost, tak pořádná. Chápu, že společnost jedenadvacátého století ke lži přímo nutí, ale jde to i bez toho. Těžko, ale jde to. Já se snažím nelhat... Jasně, občas to "ujede", říkat pravdu je někdy těžký. Hloupé je, že totéž očekávám od druhých, avšak skepticky nevěřím téměř nikomu. On mi nelže. Vím to. Včera jsem si mu postěžovala, že mě faleš unavuje, štve, čílí... Ach jak moc!

P. nám na angličtině zadal téma "Future". Fiktivní článek z roku 2050. Hrůza, děs běs... Když si představím, že v té "budoucnosti" nebylo nic než počítače a roboti, škola jednou týdně... Hrůza, zrůdnost. Jsem šokovaná... Ale je to docela pravda. Když se podívám kolem sebe, techniky pořád přibývá. Trochu škoda, ne? Vážně jsem ráda, že nejvíc techniky v mém dětství bylo sledování ranních pohádek o víkendu. Víte, dneska jsem udělala pokrok. Jsem na netu a teď momentálně... Nemám otevřený facebook!! Lepším se! Mám radost :) Vymaním se z téhle proklaté mánie... No a... Třeba se jednou zbavím veškerého netu. 

A nyní z pozitivnějšího soudku. Zjistila jsem úsměvnou skutečnost a to, že milý téměř nezná Cimrmany! Nevídáno. Musím mu je předvést v plné kráse. Klenotnice humoru :)
Na oplátku od něj dostanu (nakouskovanou) Futuramu. A tím jsem si vzpomněla na jednu úžasnou novinku.
Fanfáry... Víla má flashku! Vlastní flashku! 4GB, plast, reklamní výrobek (mám ten dojem), ale je to lepší než drátem do oka ostatně. Juchů, mám svojí flashku. Mám TAKOVOU radost :)
...Neberte mě vážně...

Zdá se mi to, nebo můj otec v tuto pokročilou hodinu skutečně seká trávník?
*Vykloní se z okna*
Vážně! Pak, že jsem šílenec jen já. 

Bratr bude mít narozeniny. Už brzo. Sedmého. Koupila (no dobře, platila máma) jsem mu knížku. Knížku o Agátě a doktoru Lupovi. A pevně doufám, že jeho malá pomatená a dost zvídavá hlavička ocení magickou lupu, morseovku a napínavý detektivní příběh (úměrně jeho věku pochopitelně).
Mám z toho dárku radost... Navíc je to knížka z kolekce. Můj bratr miluje kolekce!
Pořád něco sbírá. To byli šmoulové z KinderSurprise, Gormiti (Neznáte? Já taky ne :D), DVDčka Jamese Bonda, vždycky si něco najde. Třeba to teď budou knížky.
*V duchu se modlí*
Bylo by fajn, kdyby ten maličký troglodyt sbíral knížky. Ostatně... Čte rád. Teď ještě aby si oblíbil nějakou dobrou hudbu. Ale o to už se postarám, věřím si ;)

Líbí se vám ty van Goghovy slunečnice? Prosvětlily tu ponurou atmosféru tohohle článku, nálady plné deziluze, není-liž? Jenomže já věřím. Bude líp, na to vemte jed, milá dítka. Víte co? Je mi líto, že už odkvetla ta třešeň, kterou vídám z okna. Ta třešeň, pod kterou jsem dostala cca v půl jedenácté večer, 30.4., svůj májový polibek. Chtěla bych kopretiny, slunečnice... Cokoliv co by prozářilo můj pokoj tou správnou jarní atmosférou. Jenomže jsem dostala jen jednou podléšky(na tříměsíční výročí, pokud se nepletu) a jednou fialky. Tvrdila jsem, že nerada dostávám kytky. Teď je to jinak.

A vůbec. Dnes je to přesně pět měsíců od prvního polibku, pět měsíců štěstí... Miluju ho.

Přátelé, loučím se opět na blíže nespecifikovatelnou dobu. Ještě se uvidíme.
*Klaní se a jde si pustit něco od Cimrmanů*
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 SaBiNkA SaBiNkA | Web | 28. května 2010 v 21:08 | Reagovat

Ahujky nechces se spratelit???

2 Hanumi Hanumi | Web | 28. května 2010 v 21:18 | Reagovat

hezu  bloček  a  nadhernýý  dess

3 Infantility* Infantility* | Web | 28. května 2010 v 21:22 | Reagovat

Nám zadal učitel, nebo učitelka:) už nevím, v češtině napsat dopis někomu známému, ale do minulosti. Já psala Marii Terezii :D Do budoucnosti? Hm.. těžké..

4 Babbu Babbu | Web | 28. května 2010 v 21:26 | Reagovat

Moc ti přeju že ho miluješ... ☮ & ♡ !!!

5 Lufristia Lufristia | Web | 28. května 2010 v 21:44 | Reagovat

Ačkoliv článek začal ponuře, končil hezky :).
Dnešní svět...chaos, lež a křivda, bolest... jistě, jsou tu i nádherné chvilky s lidmi, které milujeme...chvíle, kdy se odlepíme od reality a začneme snít, či se jen tak bezhlavě proháníme po louce...ale vždycky to nakonec skončí...a přichází realita...
Budoucnost...je děsivá,..opravdu :(
Všechny ty stroje, vymoženosti...mně to překáží už teď...co teprve potom, za několik desítek let, nás to bude obklopovat prakticky všude :(
Slunečnice, ač žluté, to nádherně prozářily...ne všechno je černobílé (i když černobílé snímky jsou ty nejkrásnější)... :) vždycky za rohem vykoukne nějaký ten střízlíček barev...a hned je zase o něco líp :)
Bude líp, musí...nemůže pršet věčně...
Tak se raduj ze života, tak jak to každý z nás, aspoń občas, umí :)...máš důvod, obrovský, být šťatná..tak se neohlížej na ostatní :)

6 beTTy_NNa beTTy_NNa | Web | 28. května 2010 v 23:59 | Reagovat

pěkný blog :)

7 beTTy_NNa beTTy_NNa | Web | 29. května 2010 v 10:41 | Reagovat

děkuju =) ale podle mě je opravdu hrozné=D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.