close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 

Zasněžená noc

11. prosince 2010 v 12:14 | Fée |  Barevné dny
(c) La Fée
Dobré poledne přeji. 
Tak vám jdu po delší době zvěstovat, co mám na srdci. Stalo se toho poslední dobou tolik! Musím si v hlavě všechno urovnat, abych to zvládla napsat tak nějak srozumitelně :) Tak předně, dostala jsem od muže nejnádhernějšího mazlivýho plyšovýho velblouda (viz fotka). Mám z něj ohromnou radost, dělá mi společníka (nejen) v posteli - ve vší počestnosti samozřejmě!

Minulé (nebo předminulé?) úterý + středu naše škola takříkajíc slavila sté výročí. Co to znamenalo pro nás? Akademii. Tedy soubor vystoupení jednotlivých tříd i různě poskládaných skupin z řad studentů. Naše třída měla cosi jako školní hymnu - úryvky písniček na různé hlášky. Nepochopitelné?
Příklad: "Co si učitelka myslí, když rozdává písemky plné pětek?" a úryvek písně 'Teď královnou jsem já'. 
Za první den patří dík určitě Blonďákovi. Pomohl mi, když jsem to potřebovala.

No a dál. Ve čtvrtek jsme měli přes tři vyučovací hodiny velmi zajímavou besedu v jedné kavárně nedaleko školy. Obsluhují v ní totiž lidé podporováni neziskovou organizací. Lidé, kteří měli psychické problémy a chtějí se vrátit do života.

A konečně - pátek (taktéž minulý či předminulý). Vytvarkář (záměrně neříkám náš, protože já výtvarku nemám) nás vzal na(c) La Féevýsatvu Decadence Now! Za hranici krajností. Čekala jsem dost. Teoreticky jsem byla dost připravená od Anči. Výsledek mírně zklamal mé očekávání, čekala jsem to víc šokující a víc nechutné. Nejvíc mě zaujala krajnost krásy, tedy pop. A na druhou stranu bylo asi největší zklamání šílenství. Já to prostě vnímám jinak. Šílenství pro mě není kříž plný vajglů. možná si řeknete, vždyť to ta holka bláznivá vůbec nechápe! Tohle byl jen příklad, možná trochu s nadsázkou ;)
Nejvíc mě asi zaujaly parafráze na Goyu a pak také 'Nebezpečné slasti'. Pokud byste chtěli víc informací, opět vás odkazuji na Anču, protože její článek je rozhopádně obsažný a vyčerpávající. 
Také slavné obrazy tragicky zesnulých příslušnic panovnických rodů mělo hodně do sebe - nejvíc se mi líbila Sisi. A takzvaný 'pornoPapež' mi bude nahánět hrůzu asi až doteď (sakra, neměla jsem si ten jeho chlípný pohled fotit). Největší smůla je, že on se tak tváří normálně, ani nemusí mít piercingy a tanga...
Jsem ráda, že jsem se tam dostala v rámci školy, protože pan Výtvarkář nám podrobně popsal, jak se máme na jednotlivá díla dívat a jaké významy v těch odkazech hledat. To je fér. Dokonce hodně fér, řekla bych.

Abych se ale dostala dál než jen k Decadence now!. Omlouvám se, ale dlouho jsem nepsala, proto bude tento článek o něco delší než jindy. 

(c) La FéeVánoce! No tak, nezačínejte slzet a pokašlávat samou alergií na ně, já se těším jako malé děcko. To už jsem psala ale v posledním článku. Jenže situace se má momentálně tak, že mám nakoupeno všechno, zabaleno taktéž všechno, až na tři poslední dárky, které jsou ještě trochu ve fázi vývoje. Závidíte? Nemusíte :)
S maminkou pečeme cukroví a mě dneska navíc čeká úklid a výzdoba svého doupěte. Taaakhle moc se těším. Minulý víkend (tentokrát jsem si stoprocentně jistá s tím, že byl minulý!) jsem si vytvořila sněhuláka z barev na sklo, tak už na mě kouká z okna :) Ještě tu budu mít malinký stromeček, dva svoje andělíčky strážné, spoustu svíček a dalších krásných věcí.
A sníh? Nádhera! Všichni kolem nadávají, jen my, my dva, si pochvalujeme. Házíme se do sněhu, sledujeme tu nádheru... No a řekněte, co je romantičtějšího než hromada vloček napadaných do dlouhých vlasů? 

Jinak se ze mě pomalu, ale celkem jistě, stává pacifista. Přišlo to samo... Válka JE nesmysl. Víceméně mi to došlo ve chvíli, kdy jsme koukali na film Na západní frontě klid (mám to rozečtené i jako knížku) a mě se ze všech těch scén z bojiště dělalo mdlo. A propos, oplácet šikanu zmlácením (málem zabitím) toho zlého je ubohé a... A já bych to neudělala. Měním svůj názor na násilí... Po tolika letech, kdy mi to bylo fuk. Zvláštní. A aby té války nebylo málo, ještě mě čekají oba filmy na motivy příběhů vojáka Švejka. Nechce se mi do nich, ale třídní to vyžaduje, ty bichle číst nehodlám.

Když už jsme u školy, známky z matiky mi pěkně bourají ten průměr jinak vcelku hezkých známek. Budu ráda když prolezu. Ale já to prostě... Nechápu! Zmatkuji, ztrácím se a chybuji. Je to škoda, ale co se dá dělat. Snažím se, ale asi to nestačí.

Tématem týdne je můj vzor. A i když tenhle článek na toto téma rozhodně není, musím tu zmínit osobu, které si vážím nejvíc. Není mým vzorem, mým vzorem je něco mezi mnou, Woofem, Murakamim a Kafkou. Ale vážím si ho. Je to Ringo. Malý velký drummerboy s nepřehlédnutelným nosem a kouzlem osobnosti. Nikdy nebyl tak oblíbený jako Johnnie nebo Paul, o tom žádná... Ale stejně. On je tmelil dohromady, bez něj by se asi rozpadli mnohem dřív... Víte, já ho neobdivuji jen proto, že je to ten, ze kterého se dá úžasně udělat sranda, tak trochu trouba, jak jej známe například z Help!. Ráda poslouchám jeho písničky, protože mají duši, jsou lidské, jednoduché, zpěvné... Ale za co mu vzdávám hold, to je jedna konkrétní. Znáte Never without you? Je napsána krátce po smrti sladkého George. Když jsem to zjistila a poslechla si (+přečetla) slova, vyrazilo mi to dech. Krásný gesto na rozloučenou... Víte, tohle je skutečně něco, za co by si zasloužil aspoň slova chvály. A přitom o něm nikdy nevyjde osmistránková příloha v MF Dnes jako tuhle o Johnniem (i když nechápu, proč si připomínají to hrůzné datum před 30 lety, kdy jsme o něj přišli).

/Tady je, poslechněte si jí. Slovům je rozumět dobře, jinak najdete text například na české fan stránce Beatles/

Myslím, že je na čase tenhle sáhodlouhý text ukončit. Takže už jen pár slov - fotky zde mají copyright, protože (ty z výstavy) jsem pořídila já, nenárokuji si je jako autor (jen pro méně chápavé).
Potom mě taky moc těší, že se vám líbí to, co píšu. Povídka... Bude. Snad. Jednu mám rozepsanou, jen nevím jak dlouho bude trvat, než ji dočtu.
Text je možná ze začátku zmatený, byl rozepsaný už asi týden ;)
Obdiv těm, co dočetli až sem, jsem ráda, že mě pořád posloucháte!
Dejte míru šanci a neválčete!
Krásné Vánoce :)
Fée

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Joanna Joanna | Web | 11. prosince 2010 v 13:44 | Reagovat

Krásný velbloud :)
Na tu výstavu jsem taky chtěla vyrazit, ale nějak jsem si nenašla čas, peníze ani nic jiného, takže nezbývá než číst články a vidět aspoň nějaké fotky :)
Na Vánoce mám dva dárky, ale překvapivě nejsem vystresovaná. Teď jsem stejně nemocná, takže s tím nic nenadělám ;)
Ringa jsem kdysi měla úplně ze všech nejradši. Teď je to můj čtvrtý nejoblíbenější člen The Beatles.

2 alfalfa alfalfa | Web | 11. prosince 2010 v 15:05 | Reagovat

Určite si mala pekný a poriadne plný týždeň :)

3 Teyras Teyras | 11. prosince 2010 v 18:53 | Reagovat

Nemůžu ti bejt víc vděčnej za všechny ty chvíle s Tebou :) To je totiž úplně jedno, jestli je zima nebo léto, všechny jsou nádherný...
Ale aby sis něco nemyslela, tu dekadenci ti závidim pořád :D A těžko říct, jestli jsou chvíle, kdy je násilí to správný řešení, každopádně jsem rád, že už tě pustilo, že vojna dělá z kluků muže ;)

4 Ivuše ♥ Ivuše ♥ | E-mail | Web | 11. prosince 2010 v 19:28 | Reagovat

Dočetla jsem to asi do půlky a fakt jsem zasypaní informacema! :D Dočtu to jindy tohle. :D Jinak já to nebrala jako vynadání, ale jako takový.. Jak to říct? "Vynadání" s výraznýma uvozovkama. :) Takže asi tak. :) A vím jak potěší takováhle pochvala, proto když se mi něco doopravdy líbí, tak to řeknu. :)

5 Fée Fée | Web | 11. prosince 2010 v 21:24 | Reagovat

[3]: To jsem nikdy netvrdila, ty kecale! :P

[4]: No co, aspoň jsi to zkusila, vím, že jsem občas grafoman :D

6 naivety naivety | Web | 11. prosince 2010 v 22:25 | Reagovat

Předem bych chtěla poděkovat za tvoje komentáře, těší mě to. :)
A teď k tvému článku.
Na západní frontě klid - včera jsem si ho půjčila ve školní knihovně, protože to mám jako povinnou četbu se spoustou dalších knížek, o kterých nám třídní řekla v pondělí a musíme je odevzdat hned po Vánocích - nadmíru milé. Hlavně by mě zajímalo, kolik lidí se do toho pustí se mnou. Řekla bych, že nikdo. :D
Ta výstava by mohla být zajímavá, ale já bych nikdy nemám s kým jít na výstavu nebo něco takového, takže se můžu kochat jen něčími články. :) a ten velbloud od přítele je awesome! ♥ Važ si toho, že ho máš a že s ním můžeš dělat hlouposti ve sněhu, co já bych za to teď dala. :)

7 Cassie Cassie | Web | 12. prosince 2010 v 0:25 | Reagovat

Yep, článek jsem zhltla celý a líbil se mi...
Já na výstavy nikdy nebyla, ale určitě to bylo zajímavé. ty dárky ti závidím, já nemám ani jeden z jednadvaceti, které mám pořídit... Brr, až je mi z toho zima.. ten velbloud je boží...

Jo, abych nezapoměla, na blogu už je zadání prvního kola SS (opak úchyláren :D)

8 Ivuše ♥ Ivuše ♥ | E-mail | Web | 12. prosince 2010 v 10:46 | Reagovat

Ááá, článek dočtený! :) A smysl dává. :) Fakt dobře píšeš.. ;) I takhle normálně.. ;) A tobě nejde matika, jo? :)) Zvláštní.. :) A jak jsem pochopila, tak jsi asi na vysoký, že? :) A to je hezký, že ti tamten obrázek připomíná sestru, i když.. Mož nadšeně mi to nepřipadalo, jak jsi to napsala.. :( Jakto?

9 Weri Weri | Web | 15. prosince 2010 v 19:44 | Reagovat

hezký.
a jestli se můžu zeptat:to, že jsi to dostala od ,,muže" jsi napsala, aby to mělo úroveň, nebo jsi vdaná? :D

10 Anča Anča | Web | 16. prosince 2010 v 15:37 | Reagovat

žůva, tu akademii ti závidím. to naši puritánští akademici by asi nic takovéhleho neorganizovali... i když... měli jsme nedávno školní festival. asi si nemám proč stěžovat.

jinak cigarety mi taky nepřišly nikterak šílený. a víš proč tě to až tolik nenadchlo ? asi proto, že už jsi věděla do čeho jde, tudíž jsi nemohla být tak překvapena. to je známej efekt ;)

,, A přitom o něm nikdy nevyjde osmistránková příloha v MF Dnes jako tuhle o Johnniem " Lennon byl génius, ale staří mrtví by měli přenechat místo novým mrtvým... anebo živým ;) Navíc mi přijde dost ubohé, že se vždycky v den výročí jeho smrti všichni najednou zblázní a Lennon je všude. Zajímalo by mě, zda-li se tak, jako v den výročí, o něj toliko lidí zajímá i během roku. Ale to je jedno...

jinak tobě též krásné Vánoce...

11 Fée Fée | Web | 16. prosince 2010 v 18:48 | Reagovat

[9]: Kdepak, je mi 17, pod čepec se rozhodně neženu :D My jsme se vzali jakože "vzali", prostě mu tak sem tam říkám ;)

12 Lawiane Lawiane | Web | 17. prosince 2010 v 14:34 | Reagovat

Ten velbloudík je roztomilý, naše škola měla nedávno taky výročí, ale 120 - heč :D :D Na tu dekadenci jsem slyšela od většiny lidí chválu, ale sama jsem tam nebyla, tak nemůžu moc posuzovat.

13 Weri Weri | Web | 18. prosince 2010 v 18:20 | Reagovat

taky jsem chtěla na Dekadenci.Od ,,stvořitelů" mi bylo řečeno, že je to zvrhlé a nechutné...takže nic :/ aspoň že v Enigmě byl jeden obrázek jako upoutávka :)

14 summer dresses summer dresses | E-mail | Web | 16. ledna 2013 v 14:46 | Reagovat

i found this in a google search. i really like your blog. hard to find something both informative and easy to read.
http://www.pathdress.net

15 cheap beach wedding dresses cheap beach wedding dresses | E-mail | Web | 17. ledna 2013 v 15:37 | Reagovat

Thanks for ones marvelous posting! I truly enjoyed reading it, you are a great author. I will make sure to bookmark your blog and will often come back very soon. I want to encourage yourself to continue your great writing, have a nice morning!
http://www.movedress.com/muslim-wedding-dress-wedding-dress-function-occasion.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.