close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 

Poletíme!

2. prosince 2012 v 13:09 | Fée |  Splněné sny
Od Cielin se mi dostalo pozvání na palubu blogerského letadla. Nefandím řetězovkám atp., ale Cielin mám ráda a navíc se mi líbily otázky, takže jsem se rozhodla pro kompromis - splním jen polovinu zadání.
1. Napsat o sobě 11 zajímavostí
2. Odpovědět 11 otázek od toho, kdo mě pozval
3. Vymyslet dalších 11 otázek
4. Pozvat dalších 11 blogerů.

11 věcí, co jste o mně (ne)věděli:

- Od malička mě trápí zubaři. Nejprve mi vytrhali cca12 zubů (z toho 4 stálé), poté jsem měla rok a půl pevná rovnátka (do 16) a do teď nosím na noc vyndavací. Navíc jsem si musela nechat operativně odstranit osmičky. Když se mě tedy někdo zeptá, kolik mám zubů, číslo 24 není vtip ale smutná pravda.

- Mám hodně podivný vkus na knížky. Ačkoliv miluji pohádky, nemusím fantasy. Ačkoliv jsem trochu pacifista, vyžívám se v knížkách s tématem holocaustu a vůbec nacistického Německa. Ačkoliv jsem konzervativní, mám dost ráda knížky japonských spisovatelů, které jsem trochu podle konceptu "sex, drogy a hodně násilí".

- Nikdy jsem neměla problém se školou. Respektive s chozením do ní. Jediné, co pro mě bylo těžké, byla psychická šikana ze strany mých nových spolužáků, když jsme se přestěhovali. Naštěstí to byly jen tři roky. Škola mi nijak nevadí.

- Z Vánoc mám vždycky radost jako malé dítě. Vánoční atmosféru jsem necítila jen jednou, když jsem ve svém pubertálním období poslouchala rockové koledy a vánoční atmosféru si tím zdevastovala.

- Snažím se nepořizovat si moc knížek, protože se bojím, že by se mi za chvíli nevešly do knihovny. A taky bych z nich potom neměla takovou radost.

- I když už zhruba tři roky vedu skautský oddíl, nejsem kreativní co se týče vymýšlení her. Dělalo mi to problém vždycky. Raději si s dětmi povídám a nebo jen dělám dozor a organizační věci.

- Nemám ráda voděodolné řasenky, protože mi prostě nikdy nejdou odlíčit.

- Nevěřím na pravou a osudovou lásku. Maminka tvrdí, že je to proto, že jsem to ještě nepoznala.

- Mám raději činohru než muzikály. Vyžívám se v absurdním dramatu. Ale do divadla chodím ráda tak jako tak, dříve jsem sbírala programy, ale z finančních důvodů jsem od toho upustila.

- Nemám moc ráda české spisovatele. Výjimkou jsou pro mě Karel Čapek, Milan Kundera, Arnošt Lustig a Václav Havel. Také nepohrdnu Rozmarným létem od Vančury, ale jinak preferuji spíš světovou literaturu. A raději prózu než poezii.

- I když píšu povídky, nemám spisovatelské ambice. Víc mě baví psát recenze, názory, kritiky, články.

11 otázek od Cielin:

Co sis přála dělat za práci, když jsi byla malá? Splnilo se ti tvé přání?
Ve školce a na základce jsem měla jasno - buď budu mít ohromný útulek a nebo budu veterinářka (i když kariéra a la inspektor Moser z Komisaře Rexe se jevila také lákavě). Žel, veterinářka určitě nebudu, už jen kvůli tomu, jak nenávidím chemii. Budu dělat něco humanitního a majitel útulku to taky nebude. Ale toho Rexova psovoda bych úplně nezavrhovala...

Dáváš přednost ovoci nebo zelenině? A co máš nejradši?
Nejsem moc býložravá. Ještě tak to ovoce, to celkem můžu. Nejradši mám asi grepfruit a pomelo. Zeleninu moc nejím, ale když už, tak mrkev, sem tam rajče a nebo meloun (vodní a cukrový, ňam).

Který film je podle Tebe nejlépe zpracovaný, co se týče soudalu s knížkou?
Záludná otázka. Řeknu těch filmů víc. Za zhlédnutí stojí určitě Saturnin, Bílý Oleandr a Svět podle Garpa. Pak je taky skvěle udělaný Zámek v oblacích (podle knížky Howlův putující zámek)... U Interview s upírem se dokonce nebojím říct, že je film lepší než knížka. První série Hry o trůny se taky vyvedla.
Zato Máj bych rozhodně doporučila nesledovat.

Když se řekne Vánoce, co si vybavíš jako první?
Úklid a pečení cukroví. Tradiční předvánoční koncert Vánoce s Choreou (letos již pošestnácté). Zdobení stromečku tak, aby to brácha neviděl. Štědrý den - ráno, když voní po domě františky, venku je ideálně nasněženo, odpoledne, když s bráchou sledujeme Polární expres, odpoledne, když se chystáme dvě hodiny na štědrovečerní večeři. Večeře v pět s celou rodinou (a babičkou a dědou), čekání na Ježíška a hromady dárků.
Tohle všechno najednou se mi vybaví, protože jedno bez druhého by pro mě neznamenalo Vánoce.

Věříš, že nastane konec světa? Jak a kdy to podle tebe bude?
Věřím, že konec světa přežiji, jako už ostatně tolikrát. Nemyslím si, že někdy nastane, v tomhle ohledu jsem idealistická. A když nastane, tak mi to vadit nebude, tou dobou už budu v Zemi Nezemi.

Záleží ti na tom, co si o tobě myslí ostatní?
Dřív mi na tom záleželo hodně. Teď už moc ne. I když záleží na tom, kdo je ten ostatní. Třeba lidi ve škole už neřeším a spíš přehlížím. Ostatně, je jejich věc, jestli si o mě myslí, že jsem kráva a nebo slepice. Kokokokodák!

Umíš hrát na nějaký hudební nástroj? Na jaký?
Několik let jsem hrála na piano. Ale netvrdila bych, že to nějak extra ovládám. Taky jsem dřív hrála na sopránovou zobcovou flétnu, ale to jsou skutečně spíš základy...

Kolikrát jsi přečetla stejnou knížku (nejvíckrát)?
To je dost těžké, neboť to nepočítám. Čelní příčky určitě drží série Harry Pottera, nejvíc asi Vězeň z Azkabanu. Pak taky knížky od Lenky Lanczové, to budou taky čísla v desítkách... Poslední dobou už moc opakovaně nečtu, protože to moc nestíhám. Ale z těch lepších knížek jsem nejvíckrát četla asi Malého prince.

Máš sourozence? Popiš svůj vztah s ním.
Ve svém životě jsem měla dva sourozence. Prvních sedm let sestru, která ale před 11 lety umřela. S ní to bylo složité. Vím, že jí vděčím za to, že mě naučila číst a taky mě vždycky učila to, co zrovna dělali ve škole. Milovala mě. Ale už si ji moc nepamatuju, pak už nebyla moc doma...
Od necelých deseti let mám bratra. Teď je mu devět a má takové prepubertální stavy. Ale máme se asi spíš rádi, čteme si o Čarozemi, chodíme spolu do kina. Myslím, že to je nejlepší chlap v mém životě :-)

Věříš horoskopům? Máš s tím nějakou zkušenost?
To je těžké. Charakteristika Váh na mě dost sedí, ale horoskopům v časopisech nevěřím. Čtu je pro zábavu, ale píše se tam v podstatě pořád to samé. Nevěřím na osud, ale ani na náhody. A na horoskopy už vůbec ne.

Používáš při počítání kalkulačku nebo nechceš vyjít ze cviku a počítáš ručně?
Od té doby, co smíme používat kalkulačku při matice, ručně nepočítám skoro nic. Na svojí Matyldě si tlačkám i takové hlouposti jako "13-7". Hodně jsem zlenivěla... Ale ostatně já se ve cviku nepotřebuji udržet, matiku studovat opravdu nepůjde.
Ale ono na střední je kalkulačka dost potřebná, většinu věcí bych bez ní nevypočítala. Ovšem imaginární jednotka "i" mě zradila, neb se na kalkulačce nenachází!

...Uf a je to za mnou. Obdiv těm, koho bavilo číst až sem. Jinak uklízím, mám provoněný pokoj svíčkami a vánočním vonným olejíčkem, piju adventní čaje (opravdu mám čajový adventní kalendář), učím se a těším se až bude sníh!
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Cielin Cielin | E-mail | Web | 2. prosince 2012 v 13:57 | Reagovat

Moc děkuji, že ses zapojila :)
Předávat to už nemusíš, kompromis beru! :D
Jsem ráda, že jsem se o tobě zase něco dozvěděla. A jsi hodná, žes to napsala, i když to nemáš v lásce - dost to pro mě znamená :)

2 Petra Petra | Web | 3. prosince 2012 v 18:28 | Reagovat

Když jsou Vánoce, také z nich mám radost jak malé dítě :) Na pravou vánoční atmosféru nic nemá. Tvorbu Lustiga mám také moc ráda, ale ze srdce nesnáším Rozmarné léto :D Chtěla jsem si toto dílo zařadit do četby k maturitě, ale přečetla jsem asi půlku knížky a musela ji vracet do knihovny.
A ta poslední otázka jako by mi mluvila z duše... :D Kalkulačku používám na všechno. I na blbosti typu 16-7. Jistota je jistota... :D

3 Melody Melody | Web | 4. prosince 2012 v 22:13 | Reagovat

Interwiev s upírem je úžasnej film. Knížku jsem ani nečetla ale tenhle film bych dala povinně promítnout všem těm, kdo jsou tak ponoření do Twilight, aby věděli, jak má vypadat správnej upír! :D

4 A... A... | 4. prosince 2012 v 22:38 | Reagovat

Tento článek je opravdu moc hezky napsaný :)

5 Weri Weri | Web | 5. prosince 2012 v 19:32 | Reagovat

Horoskop do časáku se dělá tak, že se radakrotky sejdou a uvažují, co už dlouho nmebylo u býka, střelce... hodí si mincí... XD četla jsem to od někoho, kdo prý tohle sám plodil. a nebo jsem já vadná, že pořád nemám nové chlapy a kouzlo osobnosti na nejvyšší pčíčce XD

6 Petra Petra | Web | 6. prosince 2012 v 23:34 | Reagovat

Sen o pandě by rozesmál  mrtvého.. :D

7 Pampeliskove chmyri Pampeliskove chmyri | 9. prosince 2012 v 22:14 | Reagovat

Ó ano! Polární expres. Musím se na něj podívat, když už mám tu vánoční náladu.
Tak ti ji tkay trochu posílám za tenhle pěkný článek.=)

8 Čerf Čerf | E-mail | Web | 12. prosince 2012 v 20:41 | Reagovat

Dobré odpovědi. Na osud něvěříš, na náhodu taky ne... A co je vlastně mezi? :-)

9 Em Age Em Age | E-mail | Web | 13. prosince 2012 v 14:58 | Reagovat

Zaujalo mě tvých 11 zajímavostí, hlavně tedy poslední bod o českých spisovatelích, protože s ním docela souhlasím. Chválíš Rozmarné léto? To je naše prosincová povinná četba, příští týden si to jdu půjčit do knihovny (pokud to, jako obvykle naschvál, nebude mít půjčené někdo jiný a mně nezbude nic jiného, než prostá rezervace), tak snad se mi to bude líbit jako tobě a ještě mám hodně (HODNĚ!) ráda Jiřího Kulhánka, co napsal Noční klub, četla jsi? :)

[8]: Naše činy a naše rozhodnutí...

10 Fée Fée | E-mail | Web | 13. prosince 2012 v 15:41 | Reagovat

[8]: To taky nevím :-) Nemám moc přesnou představu, čemu věřím. Vždycky mi šlo spíš vymýšlet věci, které NEmám ráda, NEvěřím v ně, NEmyslím si to... A tak :-)

[9]: Hlavně doporučuji nezaleknout se jazyka. Chvíli trvá, než si zvykneš. Nesedí to každému, spíš jsem se ve svém okolí setkala s nechutí. Ale pro mě je to prostě krásně poetický :-)

11 Ejdý Ejdý | Web | 19. prosince 2012 v 16:26 | Reagovat

Děkuji za obdiv :-)
Čajový adventní kalendář? Příští rok koupím mamce :-) (Musím si to napsat :-D)
A s tou láskou má maminka pravdu. Když jsem byla mladší věřila jsem na všelicos, i na pravou a osudovou lásku, v pubertálním věku mě to přešlo na velice dlouho. Ale už po pár chvílích s R. tomu nejen věřím, ale vím to. (Už zase blábolí :-D)

12 Ejdý Ejdý | Web | 19. prosince 2012 v 17:02 | Reagovat

Já ti teprve dnes budu psát dopis :( Takže to dojde až po svátcích :-( Jsem hrozná ostuda, vím to a nic s tím nezmůžu :-D

13 Ejdý Ejdý | Web | 19. prosince 2012 v 21:34 | Reagovat

Taky jsem si jednou vymyslela deníček, do kterého jsem si psala věci, které o mě říkali ostatní. (Samé pěkné, samozřejmě :-D) Někam se ale ztratil, hajzlík :-D Ale když potřebuju, tak v té hlavě taky něco najdu :-)

14 Ejdý Ejdý | Web | 21. prosince 2012 v 14:25 | Reagovat

Jůů, dnes mi přišlo přáníčko! Je úplně úžasný, děkuju mooooc :-*

15 white prom dresses white prom dresses | E-mail | Web | 16. ledna 2013 v 8:34 | Reagovat

Great job with this blog post. Do you have an RSS feed I can register with?
http://www.pathdress.net

16 informal wedding dresses beach weddings informal wedding dresses beach weddings | E-mail | Web | 16. ledna 2013 v 12:36 | Reagovat

Hey! Just wanted to say how much enjoyed reading this.
http://www.pathdress.net

17 plus wedding dresses plus wedding dresses | E-mail | Web | 17. ledna 2013 v 13:30 | Reagovat

Glad to visit your blog. Thanks for great post that you share to us.
http://www.movedress.com/function-occasion.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.